social fb social inst social yt

mylostentes

XAGORARI ASFALEIES

Δυνατό τεστ για Θύελλα Αγ. Δημητρίου και Τράχωνες (0-2)

Την ευκαιρία να μετρήσουν τις δυνάμεις τους σε ένα τεστ υψηλών απαιτήσεων είχαν η Θύελλα Αγ. Δημητρίου και οι Τράχωνες στη φιλική τους αναμέτρηση στο δημοτικό στάδιο Αγ. Δημητρίου σήμερα (23/8) το απόγευμα.

Η ομάδα του Αλίμου επικράτησε με 2-0 σε ένα ματς αμφίρροπο και ισορροπημένο, με καλές στιγμές και από τις δύο πλευρές.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν το προβάδισμα στο 8ο λεπτό με σουτ του Τσιουρή (0-1), ενώ στο 34' διπλασίασαν τα τέρματά τους με προβολή του Παπανδρέου (0-2). Έκτοτε οι γηπεδούχοι είχαν τις ευκαιρίες να μειώσουν με αποκορύφωμα το δοκάρι του Δελαπόρτα με σουτ στο 80ο λεπτό.

ΘΥΕΛΛΑ ΑΓ. ΔΗΜ. (Βαγγέλης Γιαννόπουλος): Υπό δοκιμή, Χ. Κυριαζής, Κουμουνδούρος, Παπανδρέου, Νταλάκας, Φραγκιαδάκης, Πετράκης, Λαγοπάτης, Τσακόγιωργας, Πατρίκιος, Σινάι

Έπαιξαν και οι Κορμπας, Μπεχράκης, Μπιλικαΐδης, Ασημακοπούλος, Δ. Λαγοπάτης, Δελαπόρτας, Ίλι

ΤΡΑΧΩΝΕΣ (Αντώνης Τσιμπάκης): Ευαγγέλου, Γιατράς, Φαλίδας, Καραμπάτσης, Φύκηρης, Τριαντόπουλος, Μπαμπαλούκας, Πρόι, Κλειτσίκας, Τσιουρής, Παπανδρέου.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι Μάνης, Θ. Κάρλος, Γιαννούλης, Λάντζος, Αναστασάκης, Γρηγορόπουλος, Χρήστου, Φουστέρης, Δ. Κάρλος.